IncaOutdoors
Beste reistijd Machu Picchu: wolken rond de Huayna Picchu boven de groene terrassen van de Incastad
Gids voor Machu Picchu

Beste reistijd Machu Picchu: het weer per maand en wanneer je het beste gaat

  1. Home
  2. Reisgidsen

De beste reistijd voor Machu Picchu is mei tot en met september, het droge seizoen, met 51 tot 76 mm regen per maand. Onze favoriet is mei: droog, de hellingen nog groen en minder bezoekers per dag dan in juli en augustus. De temperatuur verandert nauwelijks: overdag 21 tot 23 °C, het hele jaar door.

Mei
onze favoriete maand
51 mm
regen in juni, de droogste maand
341 mm
regen in januari en maart
21 tot 23 °C
overdag, het hele jaar
In deze gids
  1. In het kort
  2. Weer in Peru
  3. Weer per maand
  4. Temperatuur
  5. Weer in Cusco
  6. Regenseizoen
  7. Maand voor maand
  8. Drukte
  9. Op tijd boeken
  10. Zonsopgang
  11. Trektochten
  12. Paklijst
  13. Fabels
  14. Veelgestelde vragen

Beste reistijd Peru en Machu Picchu in het kort

Machu Picchu is elke dag van het jaar open, ook in het regenseizoen. Een slechte maand bestaat dus niet. Wat per maand verschilt, is hoeveel regen er valt, hoe druk het is en of je de Inca Trail kunt lopen.

Wat je zoektGa inWaarom
Het beste weerJuni, juli, augustusDe droogste maanden, 51 tot 61 mm regen
Goed weer, minder drukteMei, begin juni, septemberDroog seizoen, en in mei een lagere dagelijkse limiet
Groene foto'sApril, novemberWeelderig groen, mooie wolken, gemiddelde drukte
Rust en lagere prijzenJanuari tot maart, niet met PasenDe rustigste periode van het jaar
De Inca TrailMei tot en met septemberDroog pad; in februari is hij dicht

Kun je kiezen, ga dan in mei. Lukt dat niet, neem september. In allebei heb je het weer van het droge seizoen, zonder de drukste weken van juli en augustus.

KLM vliegt dagelijks rechtstreeks van Amsterdam naar Lima, en vandaar is het ruim een uur vliegen naar Cusco. Welke maand je ook kiest: één nacht in Aguas Calientes maakt het grootste verschil. Je gaat vroeg naar binnen, vóór de dagjesmensen uit Cusco, zoals op onze tweedaagse tocht door de Heilige Vallei en Machu Picchu.

Het weer in Peru: drie klimaten in één land

Wie vraagt hoe het weer in Peru is, krijgt als antwoord: waar precies? De Andes verdelen het land in een woestijnkust, een hooggebergte en het Amazonegebied, elk met een eigen ritme.

RegioDroogNatTypisch
Kust en LimaHet hele jaar, het regent bijna nooitNauwelijksGrijs en koel van juni tot oktober, zonnig en warm van december tot april
Andes: Cusco, Heilige ValleiMei tot septemberNovember tot maartZonnige dagen, koude nachten, sterke zon
Machu PicchuMei tot septemberDecember tot maartMild, vochtig, vaak wolken in de ochtend
AmazoneJuni tot oktober is iets drogerNovember tot aprilHet hele jaar warm en vochtig, boven 30 °C

Voor een rondreis met Machu Picchu is het rekensommetje dus simpel: het droge seizoen in de Andes, van mei tot september, is de beste reistijd voor Peru. Dat Lima dan grijs is, maakt weinig uit, want daar blijf je meestal maar kort.

Weer in Machu Picchu per maand: de officiële cijfers

Dit zijn de officiële klimaatnormalen van 1991 tot 2020 van het weerstation SENAMHI "Machu Picchu", op 2.399 m. Het staat tussen Aguas Calientes en de ruïnes, dus het meet precies het weer waarin jij rondloopt.

Klimaat van Machu Picchu: regen en temperatuur per maand

Droog seizoen0°010°12520°25030°375mmjanuari: 341 mm, 20,6 / 11,8 °CjanJfebruari: 325 mm, 20,6 / 11,9 °CfebFmaart: 341 mm, 21,0 / 11,9 °CmrtMapril: 184 mm, 21,5 / 11,7 °CaprAmei: 73 mm, 21,9 / 10,8 °CmeiMjuni: 51 mm, 22,0 / 10,0 °CjunJjuli: 54 mm, 22,1 / 9,4 °CjulJaugustus: 61 mm, 23,1 / 10,0 °CaugAseptember: 76 mm, 23,4 / 11,1 °CsepSoktober: 163 mm, 22,8 / 11,5 °CoktOnovember: 173 mm, 22,8 / 12,0 °CnovNdecember: 275 mm, 21,2 / 12,0 °CdecD
  • Regen per maand (mm)
  • Gemiddelde dagtemperatuur
  • Gemiddelde nachttemperatuur
Bron: SENAMHI, normalen 1991 tot 2020, station Machu Picchu. De staven zijn regen (schaal rechts), de lijnen temperatuur (schaal links).
MaandOverdag's NachtsRegenDrukte (2026)
Januari20,6 °C11,8 °C341 mmRustig
Februari20,6 °C11,9 °C325 mmHet rustigst
Maart21,0 °C11,9 °C341 mmRustig
April21,5 °C11,7 °C184 mmGemiddeld, piek met Pasen
Mei21,9 °C10,8 °C73 mmGemiddeld
Juni22,0 °C10,0 °C51 mmGemiddeld, druk vanaf 19 juni
Juli22,1 °C9,4 °C54 mmHeel druk
Augustus23,1 °C10,0 °C61 mmHeel druk
September23,4 °C11,1 °C76 mmDruk
Oktober22,8 °C11,5 °C163 mmDruk
November22,8 °C12,0 °C173 mmDruk tot 2 november, daarna rustig
December21,2 °C12,0 °C275 mmRustig, piek op 30 en 31 december

Drukte volgens de dagelijkse limieten van het Peruaanse ministerie van Cultuur voor 2026.

Drie dingen vallen op. De temperatuur is bijna constant. De regen bepaalt de seizoenen: zo'n twee derde van de 2.116 mm per jaar valt van december tot maart. En de warmste dagen vallen in augustus en september, aan het eind van het droge seizoen.

Ook de daglengte verschilt weinig. De zon komt op tussen ongeveer 5.10 uur in november en 6.15 uur in juli, en een dag duurt 11 uur 20 tot 12 uur 55. Peru kent geen zomertijd.

Temperatuur in Peru en bij Machu Picchu

Bij Machu Picchu is het overdag 21 tot 23 °C en 's nachts 9 tot 12 °C, in elke maand. Dat komt door de ligging: dicht bij de evenaar, op een middelhoge hoogte en in vochtige lucht die de warmte vasthoudt.

Het grote verschil zit in de hoogte, niet in het seizoen. Elke duizend meter hoger is het een graad of zes kouder. Daarom heb je op één reis een T-shirt, een fleece en soms een donsjas nodig.

PlekHoogteOverdag's Nachts in juli
Aguas Calientes2.040 mWarm, vaak boven 22 °CRond 9 °C
Machu Picchu2.430 m21 tot 23 °C9,4 °C
Cusco3.400 mZonnig, rond 20 °COnder nul
Salkantaypas4.630 mKoud, vaak windStrenge vorst

Machu Picchu en de julinacht in Cusco: SENAMHI. De andere regels zijn onze eigen ervaring.

Hoe hoog je slaapt en hoe je lijf daarop reageert, lees je in onze gids over de hoogte van Machu Picchu.

Weer in Cusco: zo anders dan bij Machu Picchu

Bijna iedereen slaapt een paar nachten in Cusco, zo'n 1.000 m hoger dan Machu Picchu. Het weer is daar totaal anders, en veel reisgidsen halen die twee door elkaar.

Machu PicchuCusco
Hoogte van het station2.399 m3.214 m
Regen per jaar2.116 mm666 mm
Natste maandJanuari en maart, 341 mmJanuari, 146 mm
Droogste maandJuni, 51 mmJuni, 4 mm
Koudste nacht (gemiddelde juli)9,4 °C1,3 °C onder nul

Bron: SENAMHI, normalen 1991 tot 2020, stations Machu Picchu en Granja Kayra (Cusco).

Kort gezegd: bij Machu Picchu valt drie keer zoveel regen als in Cusco, maar de nachten zijn veel zachter. De ijskoude nachten waarvoor je een warme jas inpakt, horen bij Cusco en de Heilige Vallei, niet bij de ruïnes.

In Cusco schijnt in het droge seizoen bijna elke dag de zon. Na zonsondergang zakt de temperatuur snel, en veel hotels hebben geen centrale verwarming. Vraag bij het boeken naar een kachel of elektrische deken.

Regenseizoen in Peru: wat het betekent voor Machu Picchu

Bij de ruïnes zelf zien de seizoenen er zo uit:

  • Droog seizoen: mei tot en met september, 51 tot 76 mm regen per maand.
  • Tussenmaanden: april, oktober en november, 163 tot 184 mm.
  • Regenseizoen: december tot en met maart, 275 tot 341 mm.

Je leest vaak dat het droge seizoen van april tot oktober loopt. Dat klopt voor Cusco, niet voor Machu Picchu. In oktober valt bij de ruïnes ruim twee keer zoveel regen als in september.

Waarom het bij Machu Picchu zo nat is

Machu Picchu ligt aan de Amazonekant van de Andes, in nevelwoud. Warme, vochtige lucht uit het regenwoud stijgt op door de vallei van de Urubamba, koelt af tegen de bergen en wordt wolk en regen. Cusco ligt hoger, achter de bergkammen, in een drogere regenschaduw.

Daarom kan het op dezelfde decemberochtend zonnig zijn in Cusco en motregenen bij de ruïnes. En daarom is Machu Picchu het hele jaar groen en begint de dag er zo vaak in de wolken.

Machu Picchu in het droge seizoen met een strakblauwe lucht boven de ruïnes en de Huayna Picchu
Van mei tot september heb je de meeste kans op zo'n lucht.

Hoe het regenseizoen voelt

Reken op bijna dagelijks een bui, meestal in de middag, en lage wolken die komen en gaan. De stenen trappen worden glad, dus goede zolen zijn belangrijker dan wat je verder draagt.

Het regenseizoen heeft ook iets moois: dan bloeien de meeste orchideeën in het nevelwoud rond de ruïnes en zie je de meeste vogels. Voor onze gidsen zijn december tot maart de mooiste maanden voor natuurliefhebbers.

Aardverschuivingen en de trein

Zware regen kan modderstromen veroorzaken, in Peru huaicos genoemd, die het spoor blokkeren. Dat gebeurt zelden en meestal plaatselijk, maar het komt voor: in januari 2010 en 2022 moesten reizigers worden geëvacueerd, en in januari en maart 2026 lag het stuk bij Hidroeléctrica stil.

Het weer in Peru per maand, gezien vanuit Machu Picchu

Elke maand in het kort: de officiële gemiddelden, de drukte in 2026 en één tip van onze gidsen.

Januari

20,6 / 11,8 °C en 341 mm regen, een van de twee natste maanden. Rustig, behalve op 1 januari, als de limiet naar 5.600 gaat. Watervallen langs de bergwanden en het groenste landschap van het jaar. Tip: koop flexibele treinkaartjes en houd een vrije dag in Cusco over.

Februari

20,6 / 11,9 °C en 325 mm. De rustigste maand van het jaar. De Inca Trail is de hele maand dicht voor onderhoud, maar de ruïnes en de treinen werken gewoon. Tip: slaap in Aguas Calientes en ga vroeg naar binnen. 's Ochtends breekt het wolkendek vaak even open.

Maart

21,0 / 11,9 °C en 341 mm, net zo nat als januari. Rustig, en op 1 maart gaat de Inca Trail weer open. Het bos is op zijn weelderigst. Tip: vermijd deze maand de route over land via Hidroeléctrica en neem de trein.

April

21,5 / 11,7 °C en 184 mm: de regen halveert. Gemiddeld druk, met een flinke piek rond Pasen, in 2026 van 2 tot 5 april met een limiet van 5.600. Tip: april is hoogseizoen voor de treinen, boek ze zo'n drie maanden van tevoren.

Mei

21,9 / 10,8 °C en 73 mm: het droge seizoen begint. Gemiddeld druk, en de limiet blijft de hele maand op 4.500. De hellingen zijn nog groen en de lucht meestal helder. Tip: voor ons de beste maand van het jaar, en een mooie bestemming voor de meivakantie. Boek tickets en trein drie tot vier maanden van tevoren.

Juni

22,0 / 10,0 °C en 51 mm, de droogste maand. Gemiddeld druk tot 18 juni, druk vanaf 19 juni, als de limiet naar 5.600 gaat. Op 24 juni viert Cusco Inti Raymi en zijn de hotels vol. Tip: de Huayna Picchu was in juni 2026 dicht voor restauratie, dus check voor juni 2027 of dat terugkomt.

Juli

22,1 / 9,4 °C en 54 mm: de meest betrouwbare blauwe lucht. Heel druk: de Europese zomervakantie plus de Peruaanse nationale feestdagen op 28 en 29 juli. De koudste nachten bij de ruïnes en vorst in Cusco. Tip: ga om 6.00 uur of na 13.00 uur naar binnen, dan mis je de golf dagjesmensen.

Augustus

23,1 / 10,0 °C en 61 mm. Heel druk. Droge, warme, heldere dagen met een felle zon. Tip: SENAMHI meet in de bergen rond Cusco extreme uv-waarden, dus smeer je in en draag een hoed, ook als het fris voelt.

September

23,4 / 11,1 °C en 76 mm: de warmste dagen van het jaar. Op papier druk, in de praktijk rustiger dan juli en augustus. De laatste echt droge maand. Tip: ideaal voor trektochten, en na mei onze tweede favoriet.

Oktober

22,8 / 11,5 °C en 163 mm: twee keer zoveel regen als in september. Nog steeds druk: in oktober 2025 kwamen er gemiddeld zo'n 4.840 mensen per dag. Tip: zie oktober bij de ruïnes als een natte tussenmaand, ook al is Cusco nog vrij droog, en neem een regenjas mee.

November

22,8 / 12,0 °C en 173 mm. Druk tot 2 november, daarna rustig. Het groene seizoen begint en de zon komt het vroegst op van het hele jaar, rond 5.10 uur. Tip: half tot eind november is een van de voordeligste periodes.

December

21,2 / 12,0 °C en 275 mm: het regenseizoen is terug. Rustig tot Kerst, daarna een piek op 30 en 31 december. De langste dagen van het jaar. Tip: wil je oud en nieuw bij Machu Picchu vieren, koop tickets en trein dan ruim van tevoren.

Drukte en feestdagen: wanneer is het vol?

Machu Picchu laat 4.500 bezoekers per dag toe, en 5.600 op drukke data. Volgens ministerieel besluit 285-2025-MC geldt die hogere limiet in 2026 op:

  • 1 januari
  • 2 tot en met 5 april (Pasen)
  • 19 juni tot en met 2 november
  • 30 en 31 december

De echte aantallen bevestigen het. Van januari tot april 2026 kwamen er gemiddeld zo'n 3.260 bezoekers per dag, ruim onder de limiet. In oktober 2025 waren het er ongeveer 4.840 per dag.

FeestDatum 2026Effect
Oud en nieuw30 december tot 1 januariLimiet 5.600, heel druk
Pasen (Semana Santa)2 tot 5 aprilLimiet 5.600, veel Peruanen
Sacramentsdag (Corpus Christi)4 juniHotels in Cusco vol
Inti Raymi24 juniDe grootste drukte in Cusco
Nationale feestdagen28 en 29 juliHeel Peru op reis
Inti Raymi in Cusco: deelnemers in Incakleding rond een stenen altaar tijdens het zonnefeest in juni
Inti Raymi op 24 juni vult de hotels en treinen van Cusco.

Tickets en trein: hoe ver van tevoren boeken?

Voor het klassieke circuit 2-A raden we aan drie tot vier maanden van tevoren te boeken in het hoogseizoen, en minstens twee maanden in het laagseizoen. Voor april en mei is 2-A vaak op de eerste verkoopdag al bijna weg, en de Huayna Picchu is meestal binnen twee weken uitverkocht.

Wat de meeste reizigers onderschatten, zijn de treinen. De verkoop start rond het midden van het jaar ervoor, en voor april, mei en juni zijn de plaatsen zo'n drie maanden van tevoren op. Grote reisbureaus reserveren stoelen in de populairste treinen voor het hele seizoen.

Als eerste weg: de middagtreinen terug uit Aguas Calientes, van Inca Rail om 14.30 uur en de PeruRail Expedition om 14.55 en 15.20 uur. Heb je 's avonds om 20.00 of 21.00 uur een vlucht uit Cusco, dan haal je die niet met een trein van 16.00 uur. Boek eerst de trein, dan de vlucht.

Blauwe trein van PeruRail op het station van Aguas Calientes tussen de huizen en de groene berghellingen
Van april tot juni zijn de middagtreinen terug uit Aguas Calientes als eerste uitverkocht.

Hoe de trein werkt en welke klassen er zijn, staat in onze gids trein naar Machu Picchu vanuit Cusco.

Zonsopgang op Machu Picchu en het beste moment van de dag

Je gaat naar binnen met een vast tijdslot tussen 6.00 en 15.00 uur, met een erkende gids (één per acht bezoekers) en een maximale tijd per circuit. De Huayna Picchu heeft maar twee tijdsloten, om 7.00 en 10.00 uur, en Machu Picchu Mountain om 7.00 en 9.00 uur.

  • 6.00 tot 8.00 uur: het minst druk en de meeste mist. Deze tijdsloten gaan naar wie in Aguas Calientes heeft geslapen.
  • 8.30 tot 11.00 uur: de mist trekt meestal op en je ziet het beroemde ansichtkaartbeeld. Laat in de ochtend komen de dagjesmensen uit Cusco.
  • 13.00 tot 15.00 uur: warm strijklicht en minder mensen. In het regenseizoen vallen dan vaak de buien.

Kun je de zon zien opkomen?

Eerlijk gezegd: niet echt, en weinig gidsen vertellen je dat. Machu Picchu ligt tussen hoge toppen, dus het directe zonlicht bereikt de ruïnes vaak pas een uur na zonsopgang of later. Van november tot januari staat de zon al op voordat de poort om 6.00 uur opengaat.

Wat je wel ziet, is het eerste licht: de vallei die langzaam blauw en goud kleurt en de wolken die uit de rivier opstijgen. Prachtig, maar ga daarvoor, niet voor een zon aan de horizon. Zonsondergang kan ook niet: de laatste toegang is om 15.00 uur.

Welke route elk circuit door de ruïnes volgt, zie je op de kaart in onze gids Machu Picchu kaart.

Inca Trail en Salkantay: welk seizoen?

De Inca Trail is elk jaar in februari dicht. Dan herstellen ploegen de bestrating, trappen, muren en bruggen, en de veiligheid in het regenseizoen speelt ook mee. In 2026 ging hij op 31 januari dicht en op 1 maart weer open. Dat geldt voor alle routes: de klassieke Inca Trail, de korte versie en de combinatie met de Salkantay.

De beste maanden voor de klassieke Inca Trail van 4 dagen zijn mei tot en met september, met april en oktober als goede tussenmaanden. De korte Inca Trail loopt helemaal door nevelwoud, dus daar telt regen meer dan kou: in maart, april en november is dit de beste keuze.

De Salkantay trek gaat over een pas op 4.630 m. Van juni tot augustus vriest het hard in de hoge kampen, en in het regenseizoen kan er sneeuw of hagel op de pas vallen. De Salkantay gaat in februari niet dicht en loopt dus het hele jaar. Alles over de route in onze Salkantay trek gids.

Te voet naar Machu Picchu

Paklijst voor Peru en Machu Picchu

Op één reis door Peru heb je drie klimaten. De regel is daarom laagjes: een dun shirt, een fleece en een regenjas. Van mei tot september komt daar een warme jas en een muts bij voor de avonden in Cusco.

  • Regenjas of poncho, in elke maand. Zelfs juni heeft 51 mm regen. Paraplu's mogen de ruïnes niet in.
  • Zonbescherming. Factor 50, een hoed met rand en een zonnebril met uv-filter, ook als het bewolkt is.
  • Muggenmiddel. Kleine bijtende vliegjes en muggen bij de ruïnes en in Aguas Calientes, vooral in het regenseizoen. Neem een lotion of pompspray: spuitbussen mogen niet mee naar binnen.
  • Schoenen met grip. Wandelschoenen of trailschoenen met een zachte zool. Harde zolen en hakken zijn verboden, en natte stenen zijn glad.
  • Een warme laag voor Cusco: fleece of dunne donsjas, plus een muts voor de avond.
  • Een kleine dagrugzak van hooguit 40 × 35 × 20 cm voor de ruïnes, met je paspoort erin.

Wat niet mee naar binnen mag

De regels van het ministerie van Cultuur verbieden tassen groter dan 40 × 35 × 20 cm (bij de ingang zijn kluisjes), eten, alcohol, paraplu's, wandelstokken (behalve met rubberen dop voor ouderen of mensen met een beperking), statieven, selfiesticks, drones, spuitbussen en speakers. Wie de regels breekt, kan zonder terugbetaling worden weggestuurd.

Fabels over het weer bij Machu Picchu

  • "Het droge seizoen loopt van april tot oktober." Bij de ruïnes zijn april en oktober natte tussenmaanden. Het echte droge venster is mei tot september.
  • "In januari valt zo'n 150 mm regen." Dat is Cusco. SENAMHI meet bij Machu Picchu 341 mm in januari en 2.116 mm per jaar.
  • "'s Nachts wordt het bij Machu Picchu 5 °C." Het koudste maandgemiddelde is 9,4 °C. Die lage cijfers horen bij Cusco en de hoge kampen van de trektochten.
  • "In het droge seizoen regent het niet." Juni heeft gemiddeld 51 mm.
  • "Je kunt blijven tot zonsondergang." De laatste toegang is om 15.00 uur en elk circuit heeft een tijdslimiet.

Veelgestelde vragen

Wat is de beste maand om naar Machu Picchu te gaan?

Mei. Droog, met 73 mm regen, de hellingen nog groen en een limiet van 4.500 bezoekers per dag. September is de tweede keus.

Wat is de beste reistijd voor Peru?

Voor een reis met Machu Picchu en de Andes mei tot en met september, het droge seizoen. Wil je vooral de kust en Lima, dan zijn december tot april zonniger.

Wanneer is het regenseizoen in Peru?

In de Andes en bij Machu Picchu van december tot en met maart, met november en april als overgang. Aan de kust regent het bijna nooit.

Is het koud bij Machu Picchu?

Niet echt. 's Nachts gemiddeld 9 tot 12 °C, overdag 21 tot 23 °C. Het koude deel van je reis is Cusco, waar het in juli 's nachts vriest.

Kun je Machu Picchu bezoeken in het regenseizoen?

Ja. De ruïnes zijn elke dag open. Reken op buien en wolken, neem de trein vanuit Ollantaytambo en houd een vrije dag in Cusco over.

Is de Inca Trail open in februari?

Nee. Het hele netwerk van de Inca Trail is elk jaar in februari dicht voor onderhoud. In 2026 ging het op 1 maart weer open.

Wanneer is het het rustigst bij Machu Picchu?

Van januari tot maart, behalve met Pasen, en van begin november tot half december. Begin 2026 kwamen er gemiddeld zo'n 3.260 bezoekers per dag.

Hoeveel mensen mogen per dag naar Machu Picchu?

4.500, en 5.600 op drukke data. In 2026 geldt de hogere limiet van 19 juni tot en met 2 november, met Pasen en rond oud en nieuw.

Zo hebben we deze gids gecontroleerd

Deze gids komt voort uit wat we zien terwijl we deze routes elke week begeleiden. Prijzen, dienstregelingen en regels zijn gecontroleerd op de officiële sites hieronder.

Wij organiseren de tochten naar Machu Picchu en de trektochten die in dit artikel staan. De weerdata komen van SENAMHI en de limieten van het Peruaanse ministerie van Cultuur; ze zijn gecontroleerd op de datum hierboven.

Laatst gecontroleerd:

Jorge Suyo
Over de auteur

Jorge Suyo

Directeur en trekkinggids

Jorge Suyo is trekkinggids en de man die Inca Outdoors leidt. Hij kent deze paden van de tochten die hij met groepen loopt, en die ervaring bepaalt hoe elke reis wordt gepland.

Maak kennis met het team
Machu Picchu

Reizen die in deze gids voorkomen

Reizigers met hun gidsen op het klassieke uitkijkpunt van Machu Picchu, met Huayna Picchu erachterHele dag

Machu Picchu dagtocht

Van Cusco naar de citadel en terug in één goed geplande dag, zonder trektocht.

MakkelijkVanaf $310
Praat met een lokale gids

Weet je niet welke route bij je past?

Stuur ons je data en hoe je graag reist. Je krijgt eerlijk advies, zonder verplichting.